Terms of Use

Turkey - Turkish

App Terms of Use

OMRON CONNECT KULLANIM ŞARTLARI

Versiyon 2.3 – Ağustos 2021

Biz kimiz ve bu anlaşma ne işe yarar

Omron Healthcare Co., Ltd. (“OMRON”) olarak biz, bu şartlarda belirtildiği şekilde

kullanmanız için lisans veririz.

Genel kullanım amacı

Uygulama, desteklenen OMRON cihazlarından ölçüm verilerinizi aktarmanızı ve manuel olarak ölçüm verilerini akıllı telefonunuza veya diğer elde tutulan cihazınıza (“Cihaz”) girmenizi sağlar.

Uygulama OLDUĞU GİBİ sağlanmaktadır ve tıbbi tavsiye dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere herhangi bir öneri vermek ya da bunun yerine geçmek için veya güven sağlanması gereken tanısal amaçlar sunması için tasarlanmamıştır.

OMRON tıbbi bakım sağlayıcısı değildir ve tıbbi tavsiye sağlamaz. Uygulama tıbbi tedavi veya uzman tıbbi bakım sağlayıcısının tavsiyesinin yerine güvenilmesi amacıyla tasarlanmamıştır.

Ölçüm verilerinizi manuel olarak girerseniz, bu tür verinin doğruluğundan yalnızca siz sorumlusunuzdur.

Medikal durumunuzla ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde doktorunuza veya diğer sağlık meslek mensubuna danışın.

Uygulama bir EKG cihazı ile kullanıldığında kullanım amacı

Uygulama, OMRON’un EKG cihazı ve bir ev EKG kayıt cihazı ile kullanılabilir. EKG cihazı ile kullanıldığında uygulama, EGC'nizi kaydetmenize, görüntülemenize ve olası atriyal fibrilasyonu tespit etmenize olanak sağlar. Uygulama, atriyal fibrilasyon, bradikardi, taşikardi ve normal sinüs ritmini tespit etmek için AliveCor algoritmalarını kullanır. Uygulamanın EKG işlevleri,Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (93/42/EEC) kapsamında bir tıbbi cihaz olarak nitelendirilir.

Cihaz yalnızca tansiyonu, yalnızca elektrokardiyogramı (EKG) veya aynı anda tansiyon ve EKG'yi ölçmek için tasarlanmıştır. Cihaz, yetişkin popülasyonda tansiyonu ve nabız hızını ölçmek için tasarlanmış dijital bir monitördür. Cihaz, tek kanallı elektrokardiyogram (EKG) ritimleri kaydetmek, saklamak ve aktarmak için tasarlanmıştır. Cihaz bir akıllı telefon ile kombinasyon halinde, EKG ritimlerini görüntüler ve atriyal fibrilasyon, bradikardi, taşikardi ile normal sinüs ritminin varlığını tespit eder. Cihaz, sağlık uzmanları, kalp rahatsızlığı olduğu bilinen veya şüphelenilen hastalar ve genel ev ortamında sağlık bilincine sahip kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihaz test edilmemiştir ve pediyatrik kullanım için tasarlanmamıştır. OMRON tıbbi bakım sağlayıcısı değildir ve tıbbi tavsiye sağlamaz. Uygulama yalnızca bir bilgi sağlama aracıdır ve herhangi bir sağlık hizmeti sağlayıcısının profesyonel görüşünün yerini almaz. Uygulamada sağlanan bilgiler klinik yönergelere dayanmaktadır. Medikal durumunuzla ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde her zaman doktorunuza veya diğer sağlık meslek mensubuna danışın.

Gerekli ekipman

Uygulama mobil cihazlar için tasarlanmıştır. Uyumlu cihazların listesi için şu adresi ziyaret edin: https://www.omronconnect.com/devices

OMRON’un hatalar, güvenilir olmayan işlemler veya Uygulama veya Hizmetin kullanımından kaynaklanan veya bu nedenle sonuçlanan diğer sorunlar, veya kilidi kırılmış Cihazlarda veya işletim sisteminin değiştirilerek (toplu olarak, “Değiştirilen Cihazlar”) kullanılması dahil üreticinin orijinal özellikleri ile uyumlu olmayan herhangi bir cihazda kullanılması ile ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Uygulamanın veya Hizmetin Değiştirilmiş Cihazlarda kullanımı yalnızca ve özel olarak sizin sorumluluğunuzdadır.

Gizliliğiniz

Yalnızca Uygulama veya Hizmetleri kullanımınızdan topladığımız kişisel verileri OMRON connect Gizlilik Bildiriminde belirtildiği şekilde kullanıyoruz [https://www.omronconnect.com/privacy/].

Uygulamayı indirdiğiniz dijital dağıtım platformunun şartları da uygulanır.

Uygulamayı kullanmanın yolları, Uygulamayı indirdiğiniz dijital dağıtım platformunun (örn. Apple App Store ve Google Play Store) şartları ile de kontrol edilebilir.

Uygulama Desteği ve sorunlar hakkında bizi bilgilendirme

Destek. Uygulama veya Hizmet hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız veya kullanırken sorun yaşıyorsanız, lütfen destek kaynaklarımıza bakın: https://www.omronconnect.com/support/.

Bizimle iletişime geçme (şikayetler dahil olmak üzere). Uygulamanın geliştirilmesi için önerileriniz varsa veya Uygulamayı kullanırken sorunlarla karşılaşıyorsanız veya diğer bir sebeple bizimle iletişime geçmek istiyorsanız, Uygulama içindeki “bizimle iletişime geçin” seçeneğini kullanarak veya support-omron.connect@eu.omron.com adresine e-posta göndererek destek hizmeti ile iletişime geçin.

Sizinle nasıl iletişime geçeceğiz. Sizinle iletişime geçmemiz gerekiyorsa, bize sağladığınız iletişim bilgilerini kullanarak e-posta ile iletişime geçeriz.

Geribildirim. Sorular, yorumlar, öneriler veya (“Geribildirim”) geribildirim verileri dahil İletişim bölümü altında destek iletişim ayrıntıları ile bize gönderdiğiniz veriler, yorumlar veya materyaller Gizlilik Bildirimi kapsamında ele alınır. Bu tür Geribildirimlerde yer alan fikirleri, konseptleri, bilgileri ya da teknikleri, geribildirimi içeren ürünler geliştirmek, üretmek ve pazarlamak da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir amaç için kullanabiliriz.

Uygulamayı nasıl kullanabilirsiniz

Bu şartlara uyacağınızı kabul etmeniz halinde:

Bu şartları kabul etmek ve Uygulamayı kullanmak için 18 yaşın üstünde olmalısınız

Bu şartları kabul etmek ve Uygulamayı kullanmak için en az 18 yaşında olmalı, aksi halde ebeveyn izni almalısınız.

Uygulamayı başka birine aktaramazsınız

Yukarıdaki “Uygulamayı nasıl kullanırsınız” bölümünde belirtildiği gibi Uygulamayı ve Hizmeti kullanım haklarını kişisel olarak size veriyoruz. Uygulamayı veya Hizmeti para, başka bir şey karşılığında veya ücretsiz olarak başkasına aktaramazsınız. Uygulamanın kurulu olduğu bir Cihazı satarsanız, Uygulamayı kaldırmalısınız.

Bu şartlardaki değişiklikler

Yasal veya en iyi uygulama değişikliklerini yansıtmak veya ek özellikler sağlamak için bu şartları değiştirmemiz gerekebilir.

Bu şartlardaki değişiklikleri, Uygulamayı yeniden açtığınızda bildireceğiz.

Belirtilen değişiklikleri kabul etmemeniz halinde, Uygulamayı ve Hizmeti kullanmaya devam edemezsiniz.

Uygulama Güncellemeleri

Zaman zaman performansı arttırmak, işlevselliği arttırmak, işletim sistemine değişiklikleri yansıtmak veya güvenlik sorunlarını yönlendirmek üzere Uygulamayı güncellemenizi isteyebiliriz.

Bu güncellemeleri kurmamanız halinde, Uygulamayı ve Hizmeti kullanmaya devam edemeyebilirsiniz.

Uygulama ve Hizmetin kullanımı ve erişimi

Uygulama ve hizmetin kullanımına ve erişimine geçici temelde izin verilir ve Uygulama ve Hizmeti bildirim yapılmaksızın geri çekme veya değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Zaman zaman, Uygulamanın ve Hizmetin bazı kısımlarına, tüm Uygulama ve Hizmete veya belirli kullanıcılara erişimi kısıtlayabiliriz. Uygulama veya Hizmetin herhangi bir zamanda veya belirli bir süre için kullanılamaz olmasından sorumlu tutulamayız.

Kullandığınız akıllı telefon veya Cihaz başkasına aitse

Uygulamayı size ait olmayan bir Cihaza yüklediyseniz, bunu yapmak için sahibinin onayını almalısınız. Cihaz size ait olsun ya da olmasın, bu şartlara uymakla yükümlüsünüz.

Bağlantı verdiğimiz üçüncü parti hizmetlerinden sorumlu değiliz

Uygulama veya Hizmet, tarafımızdan sağlanmayan diğer bağımsız servislere bağlantılar içerebilir. Bu gibi bağımsız hizmetler bizim kontrolümüz altında değildir ve içeriklerinden veya gizlilik politikalarından (varsa) sorumlu değiliz, bunlar tarafımızca kontrol edilmiş ve onaylanmış değildir.

Onların sunduğu herhangi bir ürün veya hizmeti satın alıp almayacağınız da dahil olmak üzere bağımsız herhangi bir hizmeti kullanıp kullanmamaya ilişkin kararı sizin vermeniz gereklidir.

Lisans kısıtlamaları

Uygulamayla ilgili olarak:

Kabul edilebilir kullanım kısıtlamaları

Şunları yapmamalısınız:

Fikri mülkiyet hakları

Uygulama ve Hizmet’teki tüm fikri mülkiyet hakları tüm dünyada bize (veya lisans verenlerimize) aittir ve Uygulama ve Hizmet’teki haklar size lisansla verilir (satılmaz). Uygulama veya Hizmet ile ilgili bu şartlar uyarınca kullanma hakları dışında herhangi bir fikri mülkiyet hakkına sahip değilsiniz.

Tarafınızca yaşanan kayıp veya hasar durumunda sorumluluğumuz

Tarafımızdan kaynaklanan tahmin edilebilir kayıp ve hasarlardan sorumluyuz. Bu şartlara uymazsak, bu şartları ihlal ettiğimizin ya da makul ilgi ve beceriyi kullanmamamızın öngörülebilir bir sonucu olan zarar gördüğünüz kayıp ya da hasarlardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz, ancak öngörülemeyen herhangi bir kayıp ya da hasardan sorumlu değiliz. Kayıp veya hasar, olacağı açıksa veya bu şartları kabul ettiğinizde, siz ve biz olabileceğini biliyorsak öngörülebilirdir.

Size olan sorumluluğumuzu yasalara aykırı olacak herhangi bir şekilde sınırlamıyor veya kendimizi bu sorumluluğumuzdan muaf tutmuyoruz.

Eşyalarınıza gelen hasardan sorumlu olduğumuzda. Verdiğimiz kusurlu dijital içerik, size ait bir cihaza veya dijital içeriğe zarar verirse, hasarı onaracağız ya da tazminat ödeyeceğiz. Bununla birlikte, size ücretsiz sunulan bir güncelleme uygulamanız için verdiğimiz öneriyi izleyerek kaçınabileceğiniz veya desteklenmeyen bir Cihazda Uygulamayı veya Hizmeti kullanmanızın neden olduğu zararlardan sorumlu değiliz.

İş kayıplarından sorumlu değiliz. Uygulama iş dışı ve özel kullanım içindir. Uygulamayı herhangi bir ticari, iş veya yeniden satış amacı için kullanırsanız, kâr kaybı, iş kaybı, iş kesintisi ya da iş fırsatı kaybından dolayı size herhangi bir yükümlülüğümüz olmayacaktır.

Uygulama ve Hizmete kısıtlamalar. Uygulama ve Hizmet yalnızca genel amaçlar için sağlanmaktadır. Güvenebileceğiniz herhangi bir öneri sunmazlar. Uygulama veya Hizmetten edinilen bilgilere dayalı herhangi bir işlem yapmadan veya işlemi yapmayı durdurmadan önce profesyonel veya uzman tavsiyesi almalısınız. Uygulama ve Hizmet tarafından sağlanan bilgileri güncellemek için makul çabalar göstersek de, açık veya zımni olsun ya da olmasın, bu bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olduğunu gösteren hiçbir beyan, güvence veya garanti vermiyoruz.

Uygulamanın veya Hizmetin sizin için uygun olup olmadığını kontrol edin. Uygulama ve Hizmet sizin bireysel gerekliliklerinizi karşılamak üzere geliştirilmemiştir. Lütfen Uygulama ve Hizmetin (uygulamayı edindiğiniz dijital dağıtım platformunda tanımlandığı şekilde) yeteneklerinin ve işlevlerinin gerekliliklerinize uygun olup olmadığını kontrol edin.

Bu şartlara uymamanız halinde Uygulama ve Hizmeti kullanma haklarınıza son verebiliriz

Bu şartları ciddi şekilde çiğnemeniz halinde sizinle iletişime geçerek herhangi bir zamanda Uygulama ve Hizmet kullanım haklarınıza son verebiliriz. Yaptığınız hata düzeltilebiliyorsa, bunu yapmak için makul bir fırsat vereceğiz.

Uygulama ve Hizmeti kullanma haklarınıza son verirsek:

Bu anlaşmayı başka birine aktarabiliriz

Bu şartlar altındaki hak ve yükümlülüklerimizi, işimizin bir kısmının (bir bölümünün) devri kapsamında bir başka kuruma devredebiliriz. Bu durum meydana gelirse, size her zaman haber vereceğiz ve söz konusu devrin sözleşme ile kapsanan haklarınızı etkilememesini sağlayacağız.

Bir mahkeme bu sözleşmenin bir kısmının yasal olmadığına karar verirse, kalan kısım uygulanmaya devam eder

Bu şartlardaki her bir paragraf ayrı şekilde yürütülür. Herhangi bir mahkemenin veya ilgili makamların, herhangi birinin yasa dışı olduğuna karar vermesi halinde kalan paragraflar tamamen geçerli ve yürürlükte kalır.

Bu sözleşmenin yürürlüğe konulması ertelense bile, daha sonra yürürlüğe koyabiliriz

Bu sözleşmenin yürürlüğe konulması ertelense bile, daha sonra yürürlüğe koyabiliriz. Bu şartlar altında yapmanız gereken herhangi bir şeyi derhal yapmanız için ısrar etmezsek veya bu sözleşmeyi feshetme konusunda size karşı önlem almayı ertelersek, bu bunları yapmak zorunda olmadığınız anlamına gelmez ve size karşı daha sonradan işlem yapmamızı engelleyemez.

Hangi kanunlar bu sözleşmeye uygulanabilir ve nerede yasal işlem başlatabilirsiniz

Bu şartlar Hollanda yasalarına göre yönetilir ve bunlara göre yorumlanır. Bu şartlarla bağlantılı tüm ihtilaflar yalnızca Hollanda mahkemelerinin yasalarına tabi tutulur.

İletişim

Bu belge veya Uygulama hakkında herhangi bir sorununuz, sorunuz, yorumunuz veya talebiniz varsa, AB’deki temsilcimiz aracılığıyla support-omron.connect@eu.omron.com adresinden bize e-posta göndererek, Uygulama içindeki ‘bize ulaşın’ bölümüyle veya posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz:

Omron Healthcare Europe B.V., Marketing and Communication Department
Scorpius 33
2132LR, Hoofddorp
Hollanda

LAST UPDATED : 20/08/21

OMRON connect makes it easy to view, save, and share your health data.

×